تاريخ روز : سه شنبه 28 فروردین 1403

شركت سرمايه گذاري صندوق بازنشستگي

  

اخبار 

 
عنوان خبر:

راه‌اندازی ۶ هلدینگ تخصصی در صندوق بازنشستگی کشوری تا شهریوربه گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، علیرضا برادران در نشست خبری با اشاره به حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری اظهار داشت: از بدو ورود مدیریت جدید به این صندوق، اهدافی در مباحث کلان، بلند مدت و بنیادی و همچنین بحث‌های جاری مد نظر قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در حوزه کلان بعد از 40 سال نخستین ساماندهی حوزه اقتصادی در دستور کار صندوق بازنشستگی کشوری قرار گرفته است و شرکت‌ها به سمت تخصصی شدن هدایت شده‌اند.

برادران تصریح کرد: در این چارچوب و براساس مصوبه هیأت امنا، تا پایان شهریورماه، 6 هلدینگ تخصصی فعالیت خود را در صندوق بازنشستگی کشوری آغاز خواهند کرد.

سرپرست معاونت سرمایه‌گذاری و اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری بیان داشت: هلدینگ تخصصی انرژی، صنعت و معدن، عمران و ساختمان، صنایع غذایی و کشاورزی، مالی و گردشگری از جمله هلدینگ‌های تخصصی خواهند بود که در صندوق بازنشستگی فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

برادران تأکید کرد: نگاه ما بر هلدینگ‌ها یک نگاه تخصصی خواهد بود و بنا داریم از کارشناسان، صاحبنظران و متخصصین در راستای افزایش بهره‌وری شرکت‌ها در صندوق بازنشستگی استفاده کنیم.

سرپرست معاونت سرمایه‌گذاری و اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری افزود: صندوق‌های بازنشستگی در تمام دنیا نقش ویژه‌ای را در اقتصاد دارند و ما بنا داریم از این ظرفیت در صندوق بازنشستگی به نحو مطلوب استفاده کنیم.

برادران به برنامه‌ریزی این صندوق در دوران پس از تحریم اشاره کرد و گفت: ما آمادگی خود را برای ورود در عرصه‌های مختلف اقتصادی و ملی به دولت اعلام کرده‌ایم ضمن اینکه می‌توانیم پذیرای سرمایه‌گذاران خارجی در صندوق بازنشستگی کشوری باشیم.

وی ادامه داد: توجه به فعالیت‌های بانک‌ و بیمه، نظام نوین تأمین مالی از جمله مواردی است که در دستور کار صندوق بازنشستگی قرار دارد؛ ضمن اینکه طرح‌های مختلفی در جهت اجرا در دوران پس از تحریم از سوی صندوق بازنشستگی پیش‌بینی شده است.

برادران افزود: توجه به طرح‌های نیمه تمام صنعتی در حوزه سرمایه‌گذاری و همراهی با دولت در تأمین تجهیزات هوایی، دریایی و ریلی از برنامه‌های دیگر صندوق بازنشستگی کشوری محسوب می‌شود.